AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı için yapılan temayül yoklamasının ardından Ankara'ya çağrılan 4 isimle yapılan mülakatın ardından il başkanı belirlendi. 

AK Parti Gaziantep İl başkanlığı için bölge koordinatörü Hakan Kahtalı gözetiminde yapılan temayül yoklamasında İl Yönetimi, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkan ve yöneticileri, il kadın ve gençlik kolları, ilçe başkanları, ilçe kadın ve gençlik kolu başkanları tarafından verilen oylar genel merkeze gönderildi. 

Sonuçların Ankara'ya ulaşmasi üzerine Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden MÜSİAD Başkanı Fatih Muhaddis Fedaioğlu, İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve eski İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç'ı genel merkeze davet etti. 

4 kişiye ayrı ayrı görüşen Kandemir, görüşme ve temayül notlarını Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu. Erdoğan da parti MKYK toplantısının ardından yaptığı değerlendirme sonrasında il başkanlığına Fatih Fedaioğlu'nu atadı.