GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2023 11:59

Bağımsız yaşamının göstergesi

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, 30 Ağustos Zaferi'yle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesinin tüm dünya gösterildiğini söyledi.

Bağımsız yaşamının göstergesi

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, 30 Ağustos Zaferi'yle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesinin tüm dünya gösterildiğini söyledi.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Vali Çeber, şunları dile getirdi:

"Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, muazzez vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 101’inci yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

 

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, ulusumuzun tarihine yön veren önemli savaşlardan birisi olmuş, nihayetinde 30 Ağustos Zaferi ile milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir.

Bu eşsiz zaferin ardında her türlü imkansızlıklara rağmen, canını hiçe sayarak vatanını müdafaa eden aziz milletimizin birlik ve beraberliği, istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesareti ve fedakarlığı vardır.

 

Millet olarak geçmiş ve gelecek nesillerimize karşı taşıdığımız sorumluluk, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu güzel vatanımızı, Cumhuriyetimizi aynı şuur ve kararlılıkla muhafaza ve müdafaa etmek, tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla ülkemizi sonsuza dek korumak ve yüceltmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum." 

 

AdminAdmin