Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye meclisinde 12 yeni beton santrali kurulması için düzenleme yaptıklarını açıkladı.

2 ay önce Şahinbey Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Tahmazoğlu ile görüşen Gaziantep Müteahhitler Odası, Türkiye’nin en pahalı betonunun Gaziantep’te kullanıldığı için konut fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek destek istemişlerdi. Tahmazoğlu da üreticilere yaptığı çağrıda fiyatları Türkiye ortalamasına çekmelerin istemiş, aksi halde belediye olarak üretim yapacaklarını duyurmuştu.

Yapılan çağrının üzerinden zaman geçmesine rağmen fiyatlarda değişiklik olmayınca  Tahmazoğlu, 12 yeni beton santralinin kurulması için düğmeye bastı. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bakan Tahmazoğlu, “Türkiye’de en pahalı betonun ilimizde satıldığını ve bu konuda gerekli çalışmaları yapacağımızı daha önce ifade etmiştik. Meclislerimizde aldığımız kararlar ile 12 yeni beton santrali kurulması için düzenleme yaptık.  Bu şekilde rekabeti artırarak beton fiyatlarının makul seviyeye gelmesini planlıyoruz. Şehrimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.