SİYASET
Giriş Tarihi : 13-04-2023 18:14

Cumhur İttifakı adaylarını tanıttı

Cumhur ittifakı milletvekili adayları Gaziantep'te de düzenlenen törenine tanıtıldı.

Cumhur İttifakı adaylarını tanıttı

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığınca Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in de katılımıyla yapıldı.

Türkiye'nin 2000'li yıllara göre çok büyük mesafeler kat ettiğini söyleyen Bakan Bilgin,"Türkiye'nin yürüyüşünü geri döndürülemez. Bunu geriye döndürmek için birtakım hazırlıklar yapanların, Türkiye'nin bugün demokratikleşme seviyesini, ulaştığı aşamayı anlayamayanların, Türkiye'nin yolunu kesmeye ne hadleri ne de güçleri yetmez" dedi.

Türkiye'nin bu yıl milli gelirde 900 milyar doları geçeceğini anlatan Bilgin, "Yani 1 trilyon dolar eşiğini aşmak üzere olan bir Türkiye. Anlamı nedir bunun? Bunun anlamı Gaziantep'in sanayisidir, Gaziantep'in işçilerinin, emekçilerinin, onların üretime kattıkları alın teridir. Bunun anlamı, Türkiye'nin 250 milyar dolara ulaşan ihracatıdır. Bunun anlamı Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesini ekonomiyle taçlandırmasıdır. Bunun anlamı milletin az gelişmişlik zincirini kırmasıdır. Türkiye'nin bu büyük yürüyüşünü hiç kimse durduramaz. Türkiye yoluna devam edecektir, bağımsızlık demokrasi ve kalkınma istikametinde yürüyüşüne devam edecektir" diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili adayı Abdulhamit Gül ise, Cumhur İttifakı'nın, Türkiye Yüzyılı'nın teminatı olduğunu savunarak, "Karşıda kim var? 6'lı masa diye başladılar, örtüyü kaldırınca masanın 7 ayağı varmış. 7'li masa çıktı karşımıza. Bir icraat, bir vaatleri mi var? 'Ülkeyi, devleti böyle yönetiriz' mi diyorlar? Hayır. Vadettikleri tek şey, Cumhurbaşkanı Erdoğan gitsin. Bu anlayışla bir siyaset yapılmaz. Türkiye'de esas itibarıyla muhalefet sorunu var. Türkiye'nin sorunlarına çözüm aramayan, ufku, vizyonu yetmeyen bir muhalefet var" görüşünü dile getirdi.

Tanıtım videolarının yer aldığı programda, AK Parti'nin Gaziantep'teki milletvekili adaylarının öz geçmişleri okunarak destek istendi.

AdminAdmin