Gaziantep'te gece etkili olan kar yağışı şehri beyaz örtüyle kapladı. Kar yağışı sonrası belediye ekipleri yollarda çalışma yaparak ulaşımın aksamamasını sağladı.

Gaziantep ve komşu illerde etkili olan kar yağışı gece saatlerinde devam ederken sabah uyanan vatandaşlar her tarafı beyaz örtüye bürünmüş halde buldu. Şehrin yüksek kesimlerinde 20 santimetreyi geçen kar yağışının birkaç gün daha devam etmesi bekleniyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri yağışın ulaşım ve yaşamı olumsuz etkilememesi için 35 tuzlama robotu, 20 greyder, 27 bekoloder, 18 loder, 20 kamyonet ile mücadele etti. 13 bin ton tuz ve 550 ton solisyonu kar yağışlı bölgelerde kullanıma hazırlayan büyükşehir ayrıca karla mücadele için 300 personelini de görevlendirdi.

Gece boyu Trafik Koordinasyon Merkezi'nden tüm Gaziantep'te kontrollerde bulunan iç ekipler, saha personellerini buradan koordine ederek müdahale gerektiren bölgelere hızlı ve doğru şekilde hizmet götürebilmeyi sağladı. Gelen bildirim ve vatandaş dönüşleri de değerlendirilirken aksama olmaksızın tüm noktalara erişildi.

Kentin muhtelif bölgelerinde 24 saat hizmet veren karla mücadele ekipleri, ana cadde ve yolların yanı sıra kaza riski taşıyan eğilimli bölgelerde, merkeze uzak kırsal mahallelerde de karla mücadele ve tuzlama çalışması yürütüyor.