GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 12:21   Güncelleme : 19-09-2022 12:23

Gaziantep şehidini uğurladı

PKK/YPG tarafından yapılan saldırıda şehit olan Sözleşmeli Er İsmet Aybek memleketi Gaziantep’te gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Gaziantep şehidini uğurladı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde terör örgütü PKK/YPG tarafından yapılan saldırıda şehit olan Sözleşmeli Er İsmet Aybek memleketi Gaziantep’te düzenlenen törenle gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Aybek için Gaziantep Yeşilkent Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Kaplan Kardeşler Camii’nde yapılan cenaze törenine şehidin babası İlhan Aybek ve kardeşleri ile Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Berk, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Toker, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Hacı Halil Osma, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, Muhittin Taşdoğan ve İmam Hüseyin Filiz ile, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gözyaşlarının sel olduğu törende Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar tarafından kılınan cenaze namazının ardından şehit için helallik alındı. Sözleşmeli Er İsmet Aybek cenaze namazının ardından Oğuzeli ilçesindeki aile kabristanına defnedildi.

AdminAdmin