SİYASET
Giriş Tarihi : 19-01-2023 00:13

Gaziantep'i Şanlıurfa yaptı

Gaziantep'te yaşayan şanlıurfalılarla bir araya gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu "Şanlıurfa'da olmaktan son derece mutluyum" dedi

Gaziantep'i Şanlıurfa yaptı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. Havalimanında partililerce karşılanan Kılıçdaroğlu, daha sonra bir otelde düzenlenen “Güneydoğu Hemşehri Buluşması” programına katıldı.
Programda katılımcılara seslenen Kılıçdaroğlu, programın başında salonda bulunan çoğunluğu Şanlıurfalı olan katılımcılara seslenirken, “Şanlıurfa’da olmaktan son derece mutluyum” dedi. Salondakilerin “Gaziantep, Gaziantep” uyarıları üzerine konuşmasını düzelten Kılıçdaroğlu, “Şanlıurfalıların arasında olmaktan mutluyum” diyerek konuşmasını sürdürdü.
Türkiye’deki sorunların farkında olduklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, ”Ülkemizde birçok sorun var ama bunların hiçbiri çözülmeyecek sorunlar değil. Bu işin sırrı nedir diye soracak olursanız iktidar sahipleri yani sizlerin iktidara taşıdığı kişiler iktidardayken mal varlığı edinmeyip zengin olmazsa o zaman halka hizmet ediyor demektir. Eğer sandığa gittiğimizde elimizi vicdanımıza koyup oylarımızı hak ve hukuk için kullanırsak, evlatlarımızı düşünürsek, komşumuzu ve işsizlerimizi düşünürsek oyumuzun rengini değiştirmek zorundayız. Beraber mücadele vermezsek başarılı olamayız. Bir devlet bir kişiye teslim edilemez. Dünyada örneği yoktur. Devleti bir kişiye teslim ettik, yarın sabah ne olacağız belli değil. Sandıklar gelecek. 14 Mayıs’ta seçim olacak. Sandığa gideceğiz. Allah’ın izniyle yeni bir başlangıç yapacağız” diye konuştu.
Programda 1200’ü aşkın kişiyle birlikte  CHP’ye katılan Şanlıurfalılar Derneği kurucu başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ise, “Neden CHP’de olduğumuzu ve CHP’nin ne demek olduğunu biliyoruz” dedi.
CHP’nin ülkenin kurucu unsuru olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Adalet, eşitlik, insan hakları ve demokratik katılım için buradayız. Aylardır kentin görmezden gelinen kesimlerinde CHP ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu anlatıyorum. Bu çalışmaların sonunda 1278 kişiyle partiye katılıyoruz. Salon kapasitesi nedeniyle böyle dar kapsamlı bir toplantı yaptık ama meydanlar ve havalar ısınırsa burada 30 bin kişilik bir miting düzenleme sözü veriyorum” diye konuştu. 

 

AdminAdmin