Gaziantep’ten yurt dışına yapılan direk uçuşlara bir yenisi daha eklendi. Pegasus Havayolları Gaziantep’ten Almanya’nın Köln Bonn Havalimanı’na seferler düzenlemeye başladı. Almanya büyük ilgi gören seferlerin başlaması Alman basınında yer aldı.

Alman basınında yer alan haberlerde konuyla ilgili şu bilgilere yer verildi:

Pegasus Havayolları artık Köln Bonn Havalimanı'ndan Gaziantep'e uçuyor. Türkiye'nin güneydoğusundaki şehre ilk uçuş 20 Haziran Perşembe günü başladı. Güzergahta önümüzdeki aylarda perşembe günleri Pegasus Havayolları tarafından hizmet verilmeye devam edilecek.

Flughafen Köln/Bonn GmbH CEO'su Thilo Schmid, "Türkiye, havalimanımızdaki yolcular için hem tatil amaçlı seyahat edenler hem de ailelerini ve arkadaşlarını ziyaret eden yolcular için merkezi bir hedef pazardır. Bu nedenle Pegasus Hava Yolları'nın Gaziantep'e direkt bağlantısıyla Türkiye'ye uçuş yelpazesinin daha da zenginleşmesinden memnuniyet duyuyoruz” diyor

Türkiye'nin güneydoğusunda yer alan Gaziantep, iki milyondan fazla nüfusuyla ülkenin en büyük şehirlerinden biridir ve 5.000 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Antik çağlardan kalma çok sayıda buluntu Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor ve Zeugma Mozaik Müzesi'nde çok sayıda Roma mozaiği koleksiyonu sergileniyor. Gaziantep'in simgesi, merkezdeki bir tepenin üzerinde yer alan kaledir. Kentin mutfak açısından da sunabileceği çok şey var: UNESCO'ya göre Gaziantep dünyanın en önemli gastronomi şehirlerinden biri.

Köln/Bonn-Gaziantep arası uçuş süresi yaklaşık dört saattir. Airbus A320 ve Boeing 737-800 kullanılıyor. Uçuş rezervasyonları www.flypgs.com/de adresinden yapılabilir. Pegasus Havayolları, Gaziantep'in yanı sıra Antalya, İstanbul-Sabiha Gökçen ve İzmir dahil olmak üzere Türkiye'nin birçok noktasına hizmet veriyor.