GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2023 11:52

Gaziray parkı hizmete açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından GAZİRAY’ın 2,5 kilometrelik tünel kısmının üstündeki alana yapılan parkın resmi açılışı yapıldı.

Gaziray parkı hizmete açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından GAZİRAY’ın 2,5 kilometrelik tünel kısmının üstündeki alana yapılan parkın resmi açılışı yapıldı.

Törenle hizmete açılan parkta, su ihtiyacı az olan, yatay kök oluşturma özelliğinde 56 farklı çeşitten toplamda 10 bin 800 ağaç ve bitki bulunuyor. Drenaj sistemine sahip parkta, her yaştan insanın yürüyüş yapabileceği parkur, çocuk oyun alanları, süs havuzu, fitness aletleri, bisiklet yolu yer alırken, 258 araç kapasiteli otopark ve 5 otobüslük park alanıyla hizmet veriliyor.

Topraklık İstasyonu’ndaki parkın açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ilçe belediye başkanları ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, alanı dolduran Gazi şehirlilere “Ekip olarak sizlerin yanınızdayız” diye seslenerek, “Her bir arkadaşımız birbirinden değerli. Akşam saatlerinde bizleri yalnız bırakmayıp, bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Ülkeyi yatırımlarla donatmaya çalışıyoruz. 21 yıldır bu şehre neler yapıldığını Gazianteplilerin iyi bildiğini çok iyi biliyoruz. Bunları yapabilmek için içinizde memleket sevdası, millete hizmet etme aşkı olacak, işte o zaman bu ülkede her şeyi başarırsınız” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, şehir içi ulaşımını rahatlatan GAZİRAY’ın 2.5 metrelik tünel bölümünün üstünde yapılan parkın açılışını yaptıklarını belirterek, “Alanı dolduran vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün fahri hemşerimiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da bizlere eşlik ediyor. Hemşeri demek; iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta yanımızda olmak demek. Kendisine de teşekkür ediyorum” şeklinde duygularını dile getirdi.

Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de, Gaziantep’in gençleri ve geleceği için ekip olarak büyük gayret gösterdiklerini dile getirerek, “Biz, Gaziantepli gençlerimizle gurur duyuyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimiz TEKNOFEST, gençleridir. İHA’ları SİHA’ları yapan gençler sizlersiniz. Sizler Türkiye Yüzyılı’nı kuracaksınız” dedi.

AdminAdmin