GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2022 12:29   Güncelleme : 04-10-2022 15:39

GTB'de seçim başladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinde oy verme işlemleri başladı.  

GTB'de seçim başladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinde oy verme işlemleri başladı.  

GTB’nin GATEM’deki hizmet binasında gerçekleştirilen organ seçimlerinde borsaya kayıtlı 1054 üyenin oy kullanması bekleniyor.   Sabah saat 09:00’da başlayan oy verme işlemleri akşam saat 17.00’ye kadar devam edecek.    

32 Meclis Üyesi ve 76 Meslek Komitesi Üyesinin belirleneceği organ seçimleri 12 farklı Meslek Komitesinde gerçekleştirilmekte.  

Üyelerin yoğun katılım gösterdiği seçimlerde meslek komitelerinin 5’inde seçime tek liste ile gidilirken ( Bulgur, Yağcılar, Çeşitli Gıdalar, Pamuk, Un),Canlı Hayvanların Toptan Ticareti Meslek Komitesinde 3, Antep Fıstığı, Hububat, Bakliyat, Baharat, Makarna, Kuruyemiş Melek Komitesinde ise 2 liste ile seçime katılım sağlandı.   

Seçim öncesi tüm adaylara başarı dileklerinde bulunan GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı 3 Nolu Meslek Komitesinde, GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise 2 Nolu Meslek Komitesinde oy kullandı.  

GTB seçimlerinin borsa camiasına yakışır, demokratik bir ortamda geçtiğini vurgulayan GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, “Seçimler hizmet yolunda koşulan bir bayrak yarışıdır. Üyelerimizin teveccühüyle seçilecek tüm meclis ve meslek komitesi üyelerimizin bu hizmet yarışında bayrağı en üst noktaya taşımak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışacaklarına yürekten inanıyorum. Sandıktan çıkacak sonuçlar ne olursa olsun GTB seçimlerinin tek kazananı Gazi şehrimiz olacaktır” dedi.   

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise seçim sürecinin borsa camiasına yakışan bir olgunlukta geçtiğini ifade ederek “Demokrasinin güzelliğini bir kez daha yaşıyoruz. Üyelerimizin geniş katılımıyla birlik ve beraberlik içerisinde şu an seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Borsamız organ seçimlerinin şehrimize, camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepimizin ortak gayesi ve paydası hayata kazandırdığı projelerle kent ekonomisine katkı sunan, üyelerine en iyi ve kaliteli hizmeti vermeyi kendine şiar edinen borsamızın hizmet çıtasını çok daha iyi noktalara taşımak” diye konuştu.   

AdminAdmin