Zafer Partisi Gaziantep milletvekili adayı Gizem Büşra Bilgiç, Atatürk’ün Türk kadınlarına açtığı yolda genç bir avukat ve siyasetçi olarak yürümeye çalıştığını söyledi. 

Öğrencilik hayatı boyunca öğrenci olmakla yetinmeyip toplumla iç içe olmak, anlamak anlaşılmak gayesine küçük yaşlarımda eriştiğini söyleyen Bilgiç, “Ortaokulda öğrenciyle radyoda uzunca bir dönem spikerlik yaptım. Liseye Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesinde başladım. Çünkü o günden belliydi, sosyal bilime ve siyaset bilimine olan merakım. Hazırlık sınıfında ingilizce  almanca ve osmanlı türkçesi derslerini aldım. Hayatla mücadelem tam olarak burada, yatılı  okulda öğrenim görerek başlamıştı. Fiziki olarak çok yetersiz olan yurt şartlarını iyileştirmek mücadelesini kazanamamıştım ve vermiş olduğum tüm mücadelelere rağmen sık sık  rahatsızlanmam sebebiyle öğrenim hayatıma Nizip’te, ailemin yanında devam etme kararı  almıştım. Nizip Hasan Çapan Anadolu Lisesi’nde öğrenimime devam ettim ve eğitimi derece  ile tamamladım.  Bu dönemde hayatımın en anlamlı kararını almıştım. Hiçbir zaman haksızlığa boyun  eğmemiş, hak ve hukuk mücadelesini eğitim hayatım boyunca hep vermiştim. Vatanıma ve  milletime faydalı, hakkın yanında zalimin ve zulmün karşısında yer alan bir birey olma  yolundaki bu mücadeleme, Milli Mücadelenin başladığı yerde, Samsun’da, 19 Mayıs  Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başladım. 2017 yılında mezun oldum. Mezuniyetimin  ardından Gaziantep Barosu’nda stajyer avukatlığa başladım.  10 Kasım’da, Mustafa Kemal’in ölüm yıl dönümünde, bugün yas değil, mücadele günümüzdür diyerek stajyer avukat temsilciliği seçimine katıldım, ezici çoğunlukla Gaziantep  Barosu stajyer avukat temsilcisi oldum” diye konuştu.

2018 yılında avukatlığa başladığını ve adından güç aldığı Türk Kadınının azmini,  mücadelesini ve zaferini her zaman hatırladığım Tomris Hatun’un yolumu aydınlatması, mücadelemi güçlü kılması için, Tomris Hukuk Bürosunu kurduğunu belirten Bilgiç, “Mesleğimi icra ederken, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözünü, kendime ilke edindim. Bir yandan avukatlık yaparken bir yandan da  eğitim hayatıma devam ettim.  Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdim. İstanbul Üniversitesi Siyaset  Bilimi ve Kamu Yönetimi, Gaziantep Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Gaziantep Üniversitesi Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisansa devam etmekteyim. Gaziantep Barosu nezdindeki faaliyetlerime hız kesmeden devam ettim. Gaziantep Barosu Avukat Hakları Koordinatörü ve Gaziantep Barosu İdare ve Vergi Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesiyim. Farklı STK’larda değişik kademelerde görev aldım. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Hukuk Müşaviri, Armoni Müzik Derneği üyesiyim” dedi.

Siyasi hayatına neden Zafer Partisinde başladığını anlatan Bilgiç, “Zafer Partisi Gaziantep İl Teşkilatının kurulduğu günden bu yana STK, Hukuk,  Basın yayın medya alanlarında başkanlık yaptım ve aynı zamanda il başkanlığı parti sözcülüğü görevini üstlendim.  Mustafa Kemal’in, ‘Bugün ulaştığımız sonuç, asırlardan beri çekilen millî felâketlerin yarattığı uyanıklığın eseri ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir. Bu sonucu, Türk gençliğine emanet ediyorum’ diyerek Türk Gençliğine vermiş olduğu görevi yerine getirebilmek için, vatanına milletine hizmeti görev edinmiş henüz 28 yaşında bir Türk Kadını ve Türk Genci olarak, Zafer Partisi Gaziantep milletvekili adayıyım” görüşünü dile getirdi.