SİYASET
Giriş Tarihi : 08-09-2022 17:24   Güncelleme : 08-09-2022 17:26

"İstifaların nedeni genel merkez"

Ilçe başkanları ile birlikte görevinden istifa eden CHP Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Umut Can Kadaş istifaların nedeninin genel merkez temsilcisi olduğunu söyledi

CHP Gaziantep Gençlil Kolları Başkani Umut Can Kadaş, istifalarının nedeninin Genel Merkezden gelen bölgeden sorumlu yöneticinin tavırlarından kaynaklandığını açıkladı. Kadaş, "İstifaya yönelik açıklamamız yanlış anlaşılmış. İl başkanıyla ilgisi yok" dedi.
Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kadaş, şunları dile getirdi:

"Dün akşam saatlerinde merkez İlçe Gençlik Kolları başkanları ile birlikte sosyal medya üzerinden yayınladığımız ve yönetim kurullarımızla birlikte, ıslak imzalı hali genel merkezimize gönderilmek üzere hazırlanmış olan yönetimlerden ayrıldığımıza ilişkin beyanımız, içeriğin şekli sebebiyle yanlış yorumlanmıştır. Burada gösterilmiş olan tepki yerel siyasete ilişkin olmayıp, Gaziantep İl Başkanlığına ve İlçe Başkanlıklarımıza yönelik bir tepkimiz söz konusu değildir. Bilakis, görev süremiz içerisinde ana kademe İl Başkanımız dahil olmak üzere tüm ana kademe ilçe başkanlarımızla uyum içerisinde çalıştık. Lakin buradaki tepkiyi açıklamak gerekirse, görevlerimizden ayrılmamıza sebep olan tepkimiz Gaziantep Gençliğinin enerjisini ve motivesini çıkarttığı söylem ve hareketlerle düşüren, yine birkaç siyasi hayal uğruna gençlik örgütü yapımızı zedeleyen gençlik kolları bölge sorumlusu MYK üyesinedir. Bu bağlamda Gençlik Kolları Genel Merkezinin yaptığı açıklamada “alınan istifa kararının toplantı ile ilgisi yok” söylemini kabul etmiyoruz. Genel merkezin, toplantı içerisinde beyan edilen siyasi etikten uzak olan söylemlerin göz ardı etmesi ve MYK yöneticisi bölge sorumlusunun bölgede yarattığı tahribatı göz ardı etmesi sebebiyle, il ve merkez ilçe kurullarımızla beraber görevlerimizden ayrıldığımızı saygılarımızla bildiriyoruz. Bugün görevlerinden ayrılan arkadaşlarımızla beraber yetiştiğimiz parti geleneği ve gençlik kolları geleneğinin bizlere öğrettiği ve yüklediği sorumlulukların farkında olduğumuzun bilinmesini ister, uyum içerisinde çalıştığımız yerel yöneticilerimizle beraber iktidara emin adımlarla yürüdüğümüz bu mücadelede onur ve gururla partimiz adına çalışacağımızı, başta parti camiamız olmak üzere kamuoyuna saygılarımızla bildiririz." 

AdminAdmin