Gaziantep'te Suriye uyruklu bir kişi 5 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi de ağır yaraladıktan sonra polis tarafından yakalanmamak için intihar etti.
Gece saatlerinde Şahinbey ilçesinde meydana gelen olayda,  Suriye uyruklu Mustafa Hıdır, gün içerisinde kendi ülkesinden bazı kişilerle tartıştı. Olayın ardından Mustafa Hıdır, gece saatlerinde bu kişilerden birine Vatan Mahallesinde berberde tıraş olurken tabanca ile ateş açarak öldürdü. Cinayetin ardından Üçoklar Mahallesi’ndeki bir eve giden Hıdır, evde bulunan 6 kişiye de rastgele ateş açtı. Tabancadan çıkan kurşunların isabet ettiği 4 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi ise ağır yaralandı.
Silah sesini duyan çevredekilerin 112 Acil Çağrı merkezine haber vermesi üzerine eve gelen ekipler cinayetlerin bağlantılı olduğunu belirledikten sonra şüpheli Mustafa Hıdır'ın yakalanması için çalışma başlattı. Ekiplerin peşine düştüğü Hıdır, kendi evinin bulunduğu Barak Mahallesinde polisleri görünce kendi başına ateş ederek yaşamına son verdi.
İntihar eden Mustafa Hıdır ve diğer 5 kişinin cansız bedenleri otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan 2 yaralının ise hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.