YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-11-2022 12:13

Konut sevinci

TOKİ tarafından başlatılan İLK EVİN, İLK KONUTUM projesinde Gaziantep'te kuralar çekiliyor.

Konut sevinci

TOKİ tarafından hayata geçirilen "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında 81 ilde 250 bin sosyal konutun kura çekimine Gaziantep’in Nizip ve İslahiye ilçelerinde başlandı. 
Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor Merkezi’nde yapılan kura çekimine Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, TOKİ yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. 


Kura çekiminde konuşan Vali Davut Gül, Gaziantep’in  hızlı büyüyen bir şehir olduğunu vurgulayarak hızlı büyüdüğü için de konut başta olmak üzere birçok ihtiyacı diğer illere göre daha fazla olan, daha göz önünde olan bir şehir olduğunu söyledi. 
Vali Gül, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'nin en büyük konut hamlesinde Gaziantep'te de bugün İslahiye ve Nizip ilçelerinin kuraları çekiliyor. Bunlar birinci etap. Bu süreç devam edecek. İnşallah hak sahipleri bundan yararlanır. Ama çıkmayanlar için ileride 2. ve 3. etap olarak yapılacak. Bu bir devlet politikasıdır devam edecektir. Konut alma şartlarını hepimiz biliyoruz. Olağanüstü bir imkanı var, gerek taksit olarak gerek fiyat olarak. Gaziantep bir işçi şehri. 500 bine yakın çalışanımız var. Asgari ücretle çalışan birinin ev sahibi olabileceği şartlar tanınmış. Ben projenin ve bu kura çekiminin ilimize ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Konuşmanın ardından protokol üyeleri tarafından kura çekimleri gerçekleştirildi. 
"İlk Evim, İlk İş Yerim" Projesi’ne Gaziantep’te toplam 166 bin 653 başvuru yapılırken 10 bin 24 konut sahiplerini bulacak. Yapılacak konutların 4 bin 200’ü Şahinbey, 4 bini Şehitkamil, 750’si Nizip, 374’ü İslahiye, 200’ü Nurdağı, 200’ü Oğuzeli, 150’si Araban, 100’ü Yavuzeli, 50’si Karkamış ilçelerine yapılacak.  
Proje kapsamında Nurdağı, Oğuzeli, Araban ve  Karkamış ilçelerinin kura çekimleri 19 Kasım cumartesi günü aynı salonda, Şahinbey ilçesinin kura çekimleri 20-21 Kasım 2022 tarihinde, Şehitkamil ilçesinin kura çekimleri ise 22-23 Kasım 2022 tarihinde Talat Özkarslı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.
 

AdminAdmin