GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2019 10:47

Korkut'u kaybettik

Gaziantep'te, cami inşaatında kubbe betonu için kurulan iskelenin çökmesi ile göçük altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan, 33 saat sonra cansız olarak enkazdan çıkarıldı.

Korkut'u kaybettik

Gaziantep Haberleri">Gaziantep'te, cami inşaatında kubbe betonu için kurulan iskelenin çökmesi ile göçük altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan, 33 saat sonra cansız olarak enkazdan çıkarıldı.

Akkent Mahallesi'nde inşası devam eden cami inşaatında kubbe için kurulan ahşap iskele çökünce enkaz altında kalan Korkut Küçükcan’ın kurtarmak için yoğun bir çalışma başlatılmıştı.

AFAD, UMKE, itfaiye tarafından yapılan kurtarma çalışmalarında 33. saatte  Korkut Küçükcan'a ulaşıldı. Bacağına bir tahta parçası saplandığı görülen Küçükcan'dan nabız alındığı söylenmesi üzerine ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Doktorların müdahaleleri sonucu, Küçükcan'ın ölümünün üzerinden zaman geçtiğini belirlendi.

Küçükcan'ın enkazdan çıkarılmasının ardından hastaneye gelen yakınları, acı haberi almaları sonrası gözyaşlarına boğuldu.

Hastane Başhakemi Doç. Dr. Suat Zengin, “Acile getirildiğinde ilk değerlendirmemize göre vefatının üzerinden belli bir süne geçtiğini düşünmekteyiz. Bu sürenin ne kadar olduğu ile ilgili kesin bilgi yarın Adli Tıp Kurumu tarafından yapılacak inceleme sonucunda belli olacaktır. Başta ailesi ve yakınlarına ve Antep halkına başsağlığı diliyorum. Allah sabırlarını arttırsın. İskele malzemesinin üzerine düşmesi ile yüzlerce kiloluk ağırlık oluşturuyor. Baş bölgesi olmak üzere ciddi yerlerinde ezilmeler oluşmuştu. Vücudunun çeşitli yerlerinde ezilmeler oluşmuştu. Muhtemelen kafa travmasına bağlı kanamadan dolayı ölümün gerçekleştiğini düşünmekteyiz."

AdminAdmin