GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2022 11:04

Kortej yürüyüşü görkemli geçti

’üncü Uluslararası Gastronomi Festivali (GastroAntep) kortej yürüyüşü görkemli geçti. 

Kortej yürüyüşü görkemli geçti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde düzenlenen 4’üncü Uluslararası Gastronomi Festivali (GastroAntep) kortej yürüyüşü görkemli geçti. 

 

Gaziantep protokolü, dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şefler, UNESCO gastronomi şehirleri temsilcileri, kardeş şehirlerden gelen yetkililer, Türkiye’nin gastronomi profesyonelleri ve şefleri, gurmeler, gastronomi yazarları, Gaziantepli tarım üreticileri, yerli ve yabancı basın temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Türk bayrakları taşıyan gençler öncülüğünde, mehter takımının çaldığı marşların eşlik ettiği korteje nostaljik arabalar, bisikletliler ve motosikletli sürücüler de katıldı. Kortej, çevrede bulunan dükkanlar ile vatandaşların yoğun ilgisiyle Gümrük Caddesi üzerinden Bakırcılar Çarşısı’na geçti. Kortej içerisinde birçok gösteri ve etkinlikle Almacı Pazarı, Karagöz Caddesi ve Suburcu Caddesi üzerinden Balıklı Parkı’na kadar GastroAntep coşkusu bütün şehre yayıldı.

 

Sanat merkezi önünde son bulan korteje katılanlar üstü açık tur otobüslerine binerek GastroAntep’in kalbinin atacağı Festival Park’a geçti.

AdminAdmin