SİYASET
Giriş Tarihi : 14-05-2023 16:18

Mahallenin hepsi sandık görevlisi!

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinin Vatan mahallesinde çok sayıda seçmenin bilgileri dışında Vatan partisi tarafından sandık görevlisi olarak yazıldığı ortaya çıktı.

Mahallenin hepsi sandık görevlisi!

Gaziantep’te genel olarak oy kullanma işlemleri sakin geçerken Şahinbey ilçesinin Vatan mahallesinde çok sayıda seçmenin bilgileri dışında Vatan partisi tarafından sandık görevlisi olarak yazıldığı ortaya çıktı.

Mahalledeki Latife Özmimar İlkokulunda oy kullanmaya gelen seçmenler sandık görevlisi olduklarını öğrenince şoke oldu. Oy kullanmadan geri dönen vatandaşlar kendi imkânlarıyla İlçe Seçim Kuruluna giderek duruma itiraz etti.

Büyük çoğunluğu yaşlı olan önemli bir bölümü de okuma yazmayan bilmeyen vatandaşların bilgileri dışında sandık görevlisi yapılarak oy kullanmalarının engellendiğini söyleyen mahalle sakinlerinden Mehmet Ali Altınel, "Akrabalarımın çoğu böyle durumda olduğu için oy kullanamadı. Araba tutup adliyeye gittik. Buradaki seçmenin hangi partiye oy verdiği belli. Bunu bilinçli bir şekilde yapmışlar ki oy kullanmasınlar" diye konuştu.

AdminAdmin