GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2022 02:57   Güncelleme : 18-08-2022 14:31

Mahsur kaldık

Gaziantep're etkili olan kar yağışına alınan önlemler yetersiz kalınca binlerce kişi yollarda mahsur kaldı.

Mahsur kaldık

Gaziantep Haberleri">Gaziantep'te etkili olan kar yağışı nedeniyle yollar kapanınca binlerce kişi yollarda mahsur kaldı.

Şehir dışına araç gidişleri durdurulurken, yolda kalanlar otellere yerleştirildi. Bazı bölgelerde ise syerlerini açık tutan esnaf mahsur kalanlara kucak açtı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle tuzlama ve yol açma çalışmaları yetersiz kalınca şehir merkezi ve merkeze yakın semtlerde yollar kapandı.  Vali Davut Gül başkanlığında toplanan kriz merkezi çalısmaları koordine etti.


Sosyal medya hesabından bilgi veren Gaziantep Valisi Gül: “Gaziantep 112 kriz merkezinde süreci takip ediyoruz. Karayolları kayan araçları kaldırmak için çalışma yapıyor. Şehir dışına araçların gidişi durduruldu. Konaklamak isteyenleri anlaşmalı otellerimizde misafir ediyoruz" dedi.


Yollarda mahsur kalanlara ulaşmaya çalıştıklarini bildiren Vali Davut Gül, "Kaymakamlarımızın koordinasyonunda Emniyet, jandarma, AFAD ve diğer kamu kuruluşları işbirliğiyle 1350 hemşehrimiz kurtarılmış olup 5400 kişiye kumanya dağıtılmıştır. Yollarda çok sayıda araç mahsur kalmış olup kurtarma çalışmaları devam etmektedir" bilgisini verdi.

AdminAdmin