EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-02-2022 10:45   Güncelleme : 18-08-2022 14:24

Memnun etti

13. kez düzenlenen GAPTARIM Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarının katılımcı firmaları, sektör temsilcilerini ve üreticileri memnun ettiği bildirildi.

Memnun etti

13. GAPTARIM Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarının katılımcı firmaları, sektör temsilcilerini ve üreticileri memnun ettiği bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Gaziantep Haberleri">Gaziantep Sanayi Odası, KOSGEB, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ve Gaziantep Ziraat Odası’nın destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuar, 4 ilden 130 firma ve markayı tüketicilerle buluşturdu. 

Tarım ve tarımsal sanayi alanlarında bölgenin ve Türkiye'nin en önemli şehirlerinden birisi olan Gaziantep'in geleneksel etkinliğine dönüşen fuarda sektörün önemli firmaları son teknoloji ekipman, makine ve ürünlerini tanıtma şansı buldu.

 

Fuarı değerlendiren Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep’in tarım ve tarımsal sanayide daha üst sıralara yükselmesinde GAPTARIM Fuarlarının etkisinin büyük olduğunu söyledi.

Ünverdi, “Katılımcı firmalarımızın pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçileri yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak hedefiyle gerçekleştirdiğimiz 13. GAPTARIM Fuarı beklentilerimizin de üzerine çıkarak yoğun bir ilgi gördü. Stantlara yaptığımız ziyaretlerde de katılımcı firmalarımızın memnuniyetine, ürün yelpazesinin genişliğine, ziyaretçi sayısının önemli düzeyde olduğuna ve ziyaretçiler tarafından gösterilen ilgi ve olumlu tutuma şahit olduk. Hazırlanan stantlarda Gazi şehrimizin tarım ve tarımsal sanayideki zenginliği tanıtılırken bir taraftan da firmalarımız ve üreticilerimiz moral bulmuş oldu. Fuarımıza katılan herkese ve destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

AKORT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ise fuarın sektör temsilcileri ve üreticilerden yoğun ilgi gördüğünü, 4 gün olarak planlanan fuarın gelen talepler üzerine bir gün daha uzatılarak 5 gün boyunca açık kaldığını söyledi.

Akkaya, katılımcı firmalar ile ziyaretçiler arasında ürün ve hizmetler hakkında verimli görüşmeler gerçekleştiğini ve düzenlemiş oldukları etkinliklerle hem ilgiyi artırdıklarını hem de sektöre yönelik bilgi paylaşımına imkan sunduklarını ifade etti.

 

13. GAPTARIM Fuarı'nın tarım ve hayvancılık sektörüne canlılık kazandırdığını kaydeden Akkaya, "Fuarlarımız ile bölgemizin ve ilimizin birçok alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta daha ileri noktalara gelmesi için çabalıyoruz. Bize bu manada destek veren tüm paydaşlarımıza, kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

AdminAdmin