Gaziantep'te kar maskeli bir kişi bankadan para çekip araçlarına binen 2 işadamına silahla ateş açarak araçlarındaki bir milyon lirayı alıp kaçtı.

Şehitkamil ilçesindeki GATEM Toptancılar Sitesi’nde meydana gelen olayda, fıstık ticareti yapan R. ve İ. T. kardeşler, bir banka şubesinden 3 milyon lira çekip bankadan çıktı. İşadamlardan biri paranın bir kısmını alıp yakındaki döviz bürosuna giderken diğer kardeş kalan parayla araca bindi. Bu sırada araca yaklaşan kar maskeli bir kişi cama silah doğrultarak kapıyı açmalarını istedi. Fıstıkçı işadamı aracı  hareket ettirirken maskeli şahıs araca ateş açtı. Silahtan çıkan mermiler koltuğa isabet ederken sürücü koltuğundaki işadamı kapıyı açıp kendisini araçtan atarken saldırgan da kapıyı açıp 2 naylon çuval içindeki parayı almak istedi. Naylon torbalardan biri yırtılınca gaspçı sağlam olanını alan saldırgan kaçıp kayıplara karıştı.

Olayın bildirilmesi üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Gasp Bürosu ekipleri olay yerine gelerek araçta inceleme yaptı. Bölgedeki güvenlik kamerası görüntüleri de inceleyen polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.