Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler gerçekleştirilen tören ile belgelerini aldı.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan GAÜN Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Çetin, öğrencilere başarılar dileyerek, eğitimdeki başarılarından dolayı tebrik etti. Mezuniyetin önemini vurguladığı konuşmasında Prof. Dr. Çetin, “Mezuniyet, öğretim hayatınızda önemli bir aşama olabilir ama öğrenmenin bittiği yer değildir. Öğrenme hepimizin de bildiği gibi hayat boyu devam eden bir süreç, dolayısıyla kendimizi yetiştirme sürecinin belli bir aşaması diyebiliriz. Öğrenme biterse hayat biter. Dört yılı tamamladınız ve iyi bir eğitim aldınız. İyi bir eğitim aldınız derken altı boş bir cümle kurmuyorum. Mevcut olan bütün programlarımız bağımsız denetleme kuruluşları tarafından akredite oldu. Bu da eğitim öğretim kalitemizin yüksek olduğunu gösteriyor.  Bu başarı, gelecekteki başarılarınızın temelini oluşturacak” diye konuştu.

Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olduğu için gururlu ve mutlu olduğunu belirten dönem birincisi İlayda Yıldızgil, “Mezun olduğum bölüme büyük bir hevesle gelmiştim ve severek de okudum. Bu vesileyle, bana bu fırsatı sunan ve yoluma ışık tutan Gaziantep Üniversitesine, değerli hocalarıma ve aileme teşekkür etmek istiyorum. Her birinin emeği ve desteği, bugünkü başarımda ve gelecekteki hedeflerimde bana ilham kaynağı olmaya devam edecek. dedi.

Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ve mezunlara belgeleri takdim edildi. Tören mezun öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu.