SPOR
Giriş Tarihi : 07-10-2022 14:12   Güncelleme : 07-10-2022 14:15

"Rol model oldular"

Türkiye Voleybol 1. Liginde mücadele eden Merinos Bayan Voleybol takımı oyuncuları Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek 27 numaralı forma hediye ettiler.

Türkiye Voleybol 1. Liginde mücadele eden Merinos Bayan Voleybol takımı, teknik ekibi ve yöneticileri ve kulüp başkanı Ali Atalar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek tüm oyuncuların imzaladığı 27 numaralı forma hediye ettiler.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Merinos Voleybol takımı yöneticileri, sporcuları bir araya geldi. Spor şehri Gaziantep’te bayan voleybolunun geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, özellikle kız çocuklarının sporla tanışmasında Merinos voleybol takımının oyuncularının rol model olduğuna dikkat çekti.

Gaziantep’in spor şehri olması konusunda çok önemli adımlar attıklarını söyleyen Şahin, “Onlarca salon inşa ederek çocuklarımızın spor yapmasına imkan sağladık. Yapımına başlanan spor tesislerimiz önümüzdeki yıl tamamlanacak ve hizmete açılacaktır. Özellikle kız çocuklarımızın spor ile tanışmasında öncü olan Merinos Voleybol kulübünü ayrıca kutluyorum. Birinci ligde mücadele eden voleybolcu kızlarımız sporla yeni tanışan kızlarımız için rol model oluyorlar. Kendilerini kutluyor ve başarıları diliyorum. Ayrıca Gaziantep’ten bir takımımızı da sultanlar liginde görmek istiyoruz” dedi.

Merinos Voleybol Kulübü Başkanı Ali Atalar da, alt yapıya önem verdiklerini belirterek, “On yıl önce Merinos Voleybol Kulübünü kurduğumuzda önceliğimizi alt yapı olarak belirlemiştik. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla alt yapıda 200 civarında lisanslı sporcu yetiştirdik. Çalışmalarımızda maçlarımızı oynayacağımız saha başta olmak üzere Büyükşehir Belediyemizin desteğini her zaman arkamızda hissettik. Bugün de bayan voleybolunun şehrimizde geliştirilmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için yapılması gerekenleri masaya yatırdık. Sayın Fatma Şahin her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler” diye konuştu.

Ziyarette, tüm oyuncuların imzaladığı 27 numaralı forma da Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e takdim edildi.

AdminAdmin