Emeklilerin, kaliteli zaman geçirebilmelerini sağlamak amacıyla hizmete sunduğu EMEKLİHANE’nin açılışında konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, emeklilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekti ve bu sorunların çözümü için yoğun çaba harcayacaklarını vurguladı.

Karşıyaka bölgesindeki Bosna Hersek Parkı içerisinde yer alan EMEKLİHANE, emeklilerin kaliteli zaman geçirebilmelerini sağlamak amacıyla hizmete sunuldu. EMEKLİHANE, emeklilerin çeşitli aktivitelerle zaman geçirebileceği bir mekân olarak tasarlandı. Tesiste, emekliler yeni arkadaşlıklar kurabilecek, sosyalleşebilecek, çay ve kahveyi bedava, meşrubatları uygun fiyatlarla tüketebilecekler.

Ayrıca, kitap ve gazete okuyabilecekleri, satranç ve dama gibi çeşitli akıl ve zekâ oyunları oynayabilecekleri alanlar da bulunuyor. Bu özellikleriyle EMEKLİHANE, emeklilerin hem dinlenebileceği hem de zihinsel olarak aktif kalabilecekleri bir ortam sunuyor.

 

Başkan Umut Yılmaz, konuşmasına emeklilere verdiği önemin altını çizerek başladı. Yılmaz, “Bugün burada yine çok güzel, çok mutlu bir şekilde çok güzel bir açılışa inşallah şahitlik edeceğiz. Biz hiçbir zaman emekliyi unutmadık.” diyerek, emeklilerin yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışacaklarını kaydetti.

 

"EMEKLİ ARTIK BAYRAM OLMASIN İSTİYOR"

 

Yılmaz, emeklilerin karşı karşıya olduğu ekonomik sıkıntılara değinerek, “Emekli, artık yaşamaya utanır hale geldi. Emekli eve giderken ekmek toplamaya başladı. Eskiden bayram olurdu, herkes mutlu olurdu. Emekli artık bayram olmasın istiyor. Çocuğuna, torununa hediye alamıyor.” sözlerini kullandı. Emeklilerin zor durumuna dikkat çeken Yılmaz, emeklilere yönelik yardımların artırılacağına ve onların refah seviyesinin yükseltilmesi için gerekli adımların atılacağına söz verdi.

 

"EVLADINIZ HER ZAMAN YANINIZDA"

 

Emeklilere yönelik adil bir yaklaşım sergilenmediği eleştirisini yapan Başkan Umut Yılmaz, kendilerinin emeklilerin yanında olacaklarını ifade etti. Emeklilerin maaş konusunun çözümü için çalışacaklarını açıklayan Başkan Yılmaz, emeklilerin her zaman yanında olacaklarını ve onların yaşam kalitesini artırmak için çalışacaklarının altını çizdi. Yılmaz, “Emeklilerin maaş konusuna gelince, biz göreve geldikten 15 gün sonra ekonomik tedbir paketini yayınladılar. Bunu aşacağız. Buna rağmen bayramdan önce 2 bin 500’e yakın emekli amcamıza, teyzemize biz elimizden geldiğince yardım ettik. Fakat bugün sizleri 20 yıldır yöneten, 20 yıldır buralarda oy toplamaya o şıkıdım şıkıdım kıyafetleriyle gelip sizlerden oy toplamaya gelen milletvekillerini bir gün şuraya, AKP milletvekillerini bir gün şuraya inşallah çay kahveye davet edersiniz. Çayımız bedava. Emekli amcalar, emekli teyzeler; çocuğunuz, evladınız her zaman yanınızda.” ifadelerini kullandı.

 

ŞANLIURFA VE UMRE ZİYARETİ MÜJDESİ

 

Yılmaz, Şanlıurfa ve Umre ile ilgili ziyaretler başlatacaklarını müjdeledi. “Haftaya inşallah Şanlıurfa’ya din turizmi adı altında emekli amcalarımızı, teyzelerimizi hem Balıklıgöl’e hem Göbeklitepe’ye seferle başlatacağız. Allah izin verirse umre tarihini bekliyoruz. Bana tam olarak Eylül gibi başlayacağız, dediler. Bunun çağrısını yapacağız. Kesinlikle ilk turda biz de varız. Umre turumuzu unutmadık.” sözlerini kaydeden Başkan Umut Yılmaz, emeklilere yönelik bu tür etkinliklerin devam edeceğini vurguladı.

 

HALK KAZANMALI

 

Başkan Yılmaz, diğer belediyelerle olan rekabetin halkın yararına olması gerektiğini belirtti. Yılmaz, “Bu ilki olacak. Büyükşehir şimdi bizimle yarışa girdi. Biz ne yaparsak yapmaya başladılar. Çok mutluyum. 2 aylık, 3 aylık bir belediye başkanını, 15 yıllık bir belediye başkanının takip etmesinden gurur duyuyorum. Biz de onlarla yarışacağız. Onları da örnek alıyoruz. Bu yarıştan, halk kazanmalı. Bu bilinçteyiz.” şeklinde konuştu. Hizmet yarışının halka fayda sağlaması gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, emeklilere yönelik projelerin devam edeceğini ve bu projelerin halkın refahını artıracağını söyledi.

"İKİNCİSİNİ DE EN FAZLA 1 AY SONRA"

Konuşmasını, EMEKLİHANE’nin açılışını kutlayarak tamamlayan Yılmaz, “Bu, ilki. İnşallah ikincisini de en fazla 1 ay sonra açacağız.” dedi. Emeklilere yönelik projelerin artarak devam edeceğini belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’ın konuşması, emeklilerden büyük alkış aldı.

 

"EMEKLİHANEMİZ SİZLERE HAYIRLI OLSUN"

Başkan Yılmaz, Şehitkamil’de açılan EMEKLİHANE adlı mekanın emeklilere hayırlı olmasını diledi. “Bu EMEKLİHANE’de çaylarımızı bedava vereceğiz. Meşrubatlarımız, bakkalın yarısı olacak. Sizler, burada kaynaşacaksınız.” ifadelerini kaydetti. Yılmaz, kadın-erkek eşitliğine vurgu yaparak, emeklilerin bu mekânda rahatça vakit geçirebileceğini ve sosyal bağlarını güçlendirebileceğini aktardı.