Yayınladığı videoyla yola atılan deri ve atıklar için belediyeyi göreve çağıran CHP ŞahinbeyMeclis Üyesi Hasan Şencan, o atıkların deri olması nedeniyle CHP'li Sehitkamil Belediyesi'nin değil, Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde olduğunu iddia etti.

CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Hasan Sencan, sosyal medya hesabında yol kenarına atılan kurban derisi ve çöpleri gösteren bir video yayınlayarak belediyeyi göreve çağırdı. 

Şencan'ın paylaşımındaki adresin CHP'li Umut Yılmaz'ın yönettiği Şehitkamil Belediyesi sınırlarındaki Sacır mahallesi olduğunu belirten vatandaşlar belediyeleri karıştırdığı beliterek, "Orası sizin partilinizin yönettiği belediye" uyarısında bulundu.

Bunun üzerine Şencan, yeni bir açıklama yaparak olayın ilçe değil Büyükşehir yetkisinde olduğunu iddia etti.

Şencan'ın açıklaması şöyle: 

Kamuoyuna ve AKP’nin paralı trollerinin dikkatine. AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisi alanında bulunan kurban derileri atıklarını toplamayı, çöp gibi gösterip üzerindeki sorumluluğu atmaya çalışıyor. Şehri 50 yıl geri götürüp, kocaman bir köye çevirdiniz. Halen hiçbir şey olmamış gibi sorumluluğu üzerinizden atmaya çalışıyorsunuz!