Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep milletvekili adayı Abdulhamit Gül, 14 Mayıs 2023 tarihinin Türkiye Yüzyılı'nın doğum günü olacağınra inandığını söyledi. 

 Şehitkamil ilçesindeki Mahmut Hümayun Özhelvacı Ortaokulu'nda 1250 numaralı sandıkta oyunu kullanan Gül, oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

En doğru sözü milletin sandıkta vereceğini söyleyen Abdülhamit Gül, "Şu anda milletimizin hakemliğine müracaat ettik. Milletimiz hakemliğini en güzel şekilde yapacaktır. Sonuç her halükarda demokrasinin kazanımıyla sonuçlanacaktır. Bugün Türkiye Yüzyılı'nın kuruluşu için çok önemli bir gün. Bugün inanıyoruz ki 14 Mayıs 2023 tarihi Türkiye Yüzyılı'nın doğum günü olacaktır. Ülkemizin, milletimizin, demokrasimizin, özgürlüklerin yüzyılı olmasını temenni ediyoruz. Huzur içerisinde ve çok güzel seçim günü geçmesini diliyorum. Seçimimizin sonuçları demokrasi için hayırlı olsun. Milletimizin verdiği her karar başımız üstüne. Seçim sonuçları umarız Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye Yüzyılı'nı kuracağımız bir netice olur" dedi.