SİYASET
Giriş Tarihi : 27-05-2023 21:03

Vahim iddia, sert tepki

CHP Gaziantep milletvekili Hasan Öztürkmen adına açılan sosyal medya hesabından Gaziantep Valisi Davut Gül ve Fatma Şahin hakkında oy kullanmayla ilgili vahim bir iddia ortaya atıldı. Vali sert tepki gösterdi.

Vahim iddia, sert tepki

Valisi Davut Gül, CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen adına açılan sosyal medya hesabından kendisi hakkında ortaya atılan iddialara sert cevap verdi. 

CHP Gaziantep İl Başkanlığının resmi hesabını da etiketleyen Vali Gül,  herkesi sorumluluğa davet etti.

Twitter'da CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen adına açılan bir hesaptan, Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı atma Şahin'in işverenlere ve tüm kamu çalışanlarına oylarını kendilerini de gösterecek şekilde fotoğraflarını çekmelerinin istendiği iddia edildi. 

Bu iddianın yer aldığı ekran görüntüsünü kendi sosyal medya hesabından paylaşan Vali Gül, "Sanırım birisi vekillerinizin adına hesap açmış! Bu iftirayı destekleyecek bilgi varsa lütfen kamuoyuyla paylaşıp adli makamlara suç duyurusunda bulunun. Herkesi sorumluluğa davet ediyorum" dedi.

Öte yandan Hasan Öztürkmen adına açılan hesaptan yapılan paylaşımın aynı zamanda CHP İl Başkanlığının resmi hesabından da yinelenmesi dikkat çekti.

 

AdminAdmin