EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-11-2022 18:39

Vali Gül'den öğretmenlere kutlama

Gaziantep valisi Davut Gül emekli öğretmen Güngör Aydoğan'ın ziyaret ederek şahsında tüm öğretmenlerin gününü kutladı

Vali Gül'den öğretmenlere kutlama

Gaziantep Valisi Davut Gül, yıllarını, çocuklarım dediği öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için harcayan emekli öğretmen Güngör Aydoğan’ı ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü yayınladığı mesajla kutlayan Vali Gül, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 94. yıldönümünü ve bu anlamlı günü Öğretmenler Günü olarak kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinmiş; çocuk ve gençlerimizin yaşamlarını yönlendirmek gibi yüce bir görevi yerine getirmekte olan değerli öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günün amacı öğretmenin toplumdaki yeri, rolü ve önemini ortaya koymaktır.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır' sözleriyle öğretmenlerin toplum hayatındaki önemini vurgularken, aynı zamanda öğretmenlere de önemli bir sorumluluk yüklemektedir.
Sevgili Öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.
Bu Öğretmenler Günü’ne Karkamış ilçemizde hain bir terör saldırısı dolayısıyla Şehadete eren Genç Öğretmenimiz Ayşenur Alkan’ı yeni toprağa vermenin üzüntüsü ile giriyoruz. Ancak cehaleti, terörü ve insanlık suçlarını sona erdirecek eğitim neferi binlerce fedakar öğretmenimizle kararlı bir şekilde geleceğe bakmaya devam edeceğiz. 
Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

AdminAdmin