GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2022 12:42   Güncelleme : 30-08-2022 12:53

Zafer coşkusu

Gaziantep'te 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100’üncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Zafer coşkusu

Gaziantep'te 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100’üncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100’üncü yıl dönümü kutlamaları 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Vali Davut Gül ile birlikte Garnizon Komutanı Hacı Halil Osma, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep milletvekilleri ile adli, idari ve askeri erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra çelenk sunumu ile sona ererken törenin hemen ardından Vali Davut Gül 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Valilik Salonunda tebrikatları kabul etti.

Valilikteki kabul töreninin ardından Vali Davut Gül, protokol üyeleri ile birlikte İstasyon Meydanı’nda yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programına katıldı. Alana askeri tören aracı ile giren Vali Davut Gül, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı. Piyade Yüzbaşı Hüseyin Türkkahraman tarafından günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmanın ardından öğrencilerin okudukları şiirler ve halk oyunları gösterisi ile devam eden tören, geçiş merasimi ile son buldu.

 

AdminAdmin