SPOR
Giriş Tarihi : 30-01-2023 21:55

6.127 madalya

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Tüek sporcuların 2022 yılında 6127 madalya aldığını söyledi.

6.127 madalya

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Türk sporcuların 2022 yılında 51 branşta 6 bin 127 madalya kazandıklarını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Talat Özkarslı Spor Salonunda düzenlenen bisiklet dağıtım törenine katılan bakan Kasapoğlu, tüm imkanları gençlerin önüne sermeye, seferber etmeye devam edeceklerini belirtti.

Gaziantep'in gençlik merkezleriyle, gençlik kamplarıyla, yurtlarıyla marka bie şehir olduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, "Gaziantep'te gençlik merkezi olmayan ilçemiz inşallah kalmayacak. Bu yönde hızla ilerliyoruz. Diyoruz ya gençlik şehri Gaziantep'te birbirinden kıymetli üniversiteler var. Dedim ki Türkiye'nin yurtları, markası Gençlik Spor Bakanlığı yurtları hamdolsun nasıl İstanbul'da nasıl İzmir'de nasıl Ankara'da biliyorsunuz yüzde 100 yerleştirme yaptık. Başvuran her bir gencimiz Türkiye'nin her bir yerinde de yurtlara yerleşti. Yedekte kimseyi bırakmadık. İşte güçlü yurt altyapımızın önemli sembollerinden biri de Gaziantep. Bu yıl Gaziantep'te yurtlarımıza başvuran her gencimizi, yurtlarımıza yerleştirdik. Yüzde yüz yerleştirme Gaziantep'te hayırlı olsun" diye konuştu.

Türkiye'nin yurtlarının dünyaya örnek bir proje olduğunu söyleyen Kasapoğlu, "Hamdolsun 800'den fazla yurt, 850 binden fazla yatak kapasitesiyle her geçen gün standardıyla, her geçen gün içeriğiyle zenginleşen bir çalışmadır. O yüzden gençlik markası bu şehir yurtlarıyla, gençlik merkezleriyle, gençlik kamplarıyla ve her gencin yanında olacak şekliyle gençlik proje destekleriyle her daim gençlik şehri olmaya devam edecektir. Gençlerimiz bunun en iyisine, en güzeline layıktır. Bugün olduğu gibi bundan sonra da  tüm imkanlarımızla gençlerimizin yanında olmaya, hep birlikte el ele vermeye devam edeceğiz" dedi.

Sporu birkaç branştan ibaret görmediklerini dile getiren Kasapoğlu, "Bundan 20 yıl önce Türkiye'nin iddiası olan branş sayısı bir elin parmaklarını geçmiyordu. Türkiye pek çok branşta temsilci sporcu dahi gönderemiyordu. 20 yılda Cumhurbaşkanımızın spora olan ilgisi ve bu anlamdaki güçlü destekleriyle öyle bir başarı hikayesini öyle bir devrimi gerçekleştirdik ki 2022'de Türk sporcular tam 51 branşta 6 bin 127 madalyayı bu millete kazandırdılar. İşte bu bir devrimin sonucudur" diyekonuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül de Gaziantep'in spor şehri olması için önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, yapılan tesislerle gençlerin spor yapmasının önünde hiçbir engel kalmadığını kaydetti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Cumhuriyet'in 100. yılına özel toplamda 100 bin bisiklet dağıtacaklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından 1500 lisanslı sporcuya bisiklet dağıtıldı.

AdminAdmin