KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-07-2023 12:38

Ahşap kursu ilgi görüyor

Dekoratif Ahşap Boyama Kursu’na katılan kursiyerler hem moral depoluyorlar hem de aile ekonomisine katkı sağlıyorlar.

Ahşap kursu ilgi görüyor

Şehitkamil Belediyesi tarafından kadınlara yönelik açılan Dekoratif Ahşap Boyama Kursu, yoğun ilgi görüyor. Dekoratif Ahşap Boyama Kursu’na katılan kursiyerler hem moral depoluyorlar hem de aile ekonomisine katkı sağlıyorlar.

Haftanın 5 günü kursa gelen kadınlar, günün stres ve sıkıntısını ahşap üzerine yaptıkları desenleri boyayarak atarken, yaptıkları ürünleri satarak, aile ekonomilerine de katkı sağlıyorlar.

Dekoratif Ahşap Boyama Kursu Öğretmeni Nida Tunalı, kursiyerlere dekoratif ahşap boyama teknikleri, süsleme tekniklerini öğrettiklerini belirterek, “Kadınlar boş zamanlarını gelip burada değerlendirerek hem meslek sahibi oluyor hem de yaptıkları ürünleri satarak, aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Bunun yanında günün stres ve sıkıntısını gelip burada bir şeyler yaparak atıyorlar. Kursiyerlerimiz burada aile ortamı içerisinde hoş ve güzel vakit geçiriyorlar. Bizler de eğitmenler olarak kursiyerlerimize elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Kursumuza katılmak isteyen tüm kadınlarımızı da bekliyoruz” dedi.

Kursiyer Neslihan Endes, “Çok güzel bir ortamımız var, arkadaşlarımızla birlikte güzel bir aile ortamı kurmuş bulunmaktayız. Hocalarımız da bizlerle yakından ilgileniyor ve ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Burada yaptığım ürünleri satarak para da kazanıyorum” diye konuştu.

AdminAdmin