GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2023 21:41

Bayramı fırsata dönüştürelim

GGC tarafından yayımlanan bayram mesajında, bayram günlerinin kardeşlik ortamı için fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Bayramı fırsata dönüştürelim

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, kurban bayramı kutlama mesajı yayımladı. Mesajda, kurban bayramının yardımlaşma ve dayanışmanın yanı sıra toplumda kardeşlik ve dayanışma duygusunu pekiştirdiğine dikkat çekildi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajı ile tüm gazetecilerin ve İslam aleminin bayramını kutladı. Kurban Bayramının; birlik, beraberlik, teslimiyet, sadakat ve fedakârlığın simgesi olduğu vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

"Kurban bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban, ihtiyacı olana el uzatmak, muhtaçların hanelerine sevinç getirmek ve yüz güldürmektir. En zor günlerimizde birbirine yardımcı olmayı görev bilen, vicdanı ve vefayı en önemli erdem kabul eden bir toplumun fertleri olarak bu bayramı da birlik ve dayanışma içerisinde geçireceğimize inanıyoruz. Bayramlar, insanlar arasında sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının pekiştiği, geleceğe dönük iyimserliklerin canlandığı, kişisel dargınlık ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak unutulduğu özel günlerdir. Gelin hep birlikte bu bayramı da fırsatlara dönüştürelim. Küslüklerimizi, kızgınlıklarımızı, husumetlerimizi bir kenara bırakıp kardeşlik duygularını yüceltelim. Bu duygularla tüm şehrimizin, ülkemizin ve İslam Aleminin bayramını kutluyoruz."

 

AdminAdmin