YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-01-2023 18:59

Bebekler yarıştı

Gaziantep're düzenlenen bebek emekleme yarışması renkli görüntülere sahne oldu

Bebekler yarıştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gaziantep Valiliği iş birliğinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Gazi Yarı Maratonu’nu kapsamında ilk kez gerçekleşen bebek emekleme yarışması yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı’nın bir alışveriş merkezinde qorganize ettiği etkinlikte bebekler parkur dışında bekleyen anne veya babalarına doğru emekleyerek birbirini geçmeye çalıştı.

7 ve 9 ay aralığındaki bebeklerin katıldığı Baby Run etkinliğinde neşeli anlara tanıklık eden izleyenler bebeklerin anne veya babaları ile kurdukları iletişim doğrultusunda karar ve hareketlerini nasıl kontrol ettiklerine tanık oldu. Baby Run’da emekleyerek parkur sonundaki anne veya babalarına ulaşan bebekler arasında birinci Murat Çınar Osanmaz bebek oldu.

Bebekler yarışma boyunca 8 metrelik bir parkurda yarıştı. 30 bebeğin ve bebeklerini parkur dışında bekleyen ebeveynlerin mücadele verdiği etkinlikte bebeklerin verdiği tepkiler unutulmaz anların yaşanmasına neden oldu.

Yarışma sonunda bebeklerin ailelerine katılım belgesi ve hediye çekleri takdim edildi.

AdminAdmin