Gaziantep’te engelli oğluna verilen bez parasını almak için postaneye başvuran vatandaş, görevli memur tarafından kendisine eksik evrak bulunduğu iddiasıyla hakaret ettiğini belirterek şikayetçi oldu.

Engelli oğlu Muhammed Fırathan için kendilerine ödenen bez parasını almak için Gaziantep PTT Başmüdürlüğü Fevzi Çakmak Müdürlüğü'ne başvurduğunu söyleyen Muhittin Fırathan, “PTT’ye giderek engelli oğlum Muhammed için verilen bez parası ödeneğini talep ettim. Kimlik kartımın yanı sıra mahkeme tarafından verilen vasi tayin kararını talep ettiler. E-imzalı, belge doğrulama kodlu vasi tayin kararı ve diğer belgeleri ibraz etmeme rağmen vasi tayin kararının geçersiz olduğu, asıl suretinin mahkemeden alınıp gişe memuruna ibraz edilmesi aksi taktirde işlemin yapılmayacağını söylediler. Gişe memurunun beyanı üzerine amir olan kişiye de başvurdum. Evrakları verdiğimde, ‘hepsi 922 lira için mi? Bilseydim cebimden sana öderdim’ diyerek beni aşağıladı. Nereli olduğumu sordu. Ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmamın yeterli olduğunu söyleyerek oradan ayrıldım” dedi.

Kurumda karşılaştığı durumun kendilerini rencide ettiğini belirten Fırathan, durumu Cumhurbaşkanlığına şikâyet etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne başvuran Fırathan, şunları dile getirdi:

“Bu davranışla devletin verdiği sosyal hak ayıpsanmış ve bu söylem ile şahsım ve ailem yaralanıp incitilmiştir. Bu denli şiddetli bir nefret suçunun Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olduğunu düşünmekteyim. Ailesel bir infiale sebebiyet verecek kadar bu denli ağır bir ithamın nezdinizde kabul görmeyeceğini, Şener YILDIRIM isimli personel görevini yapmamakla birlikte şahsımı ve ailemi alenen aşağıladığını, süreç ile ile ilgili tahkikatın başlatılması ve neticelenmesi hususunda bilgilerinize saygılarımla arz ederim”