SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-09-2022 18:19

"Gaziantep Şehir Hastanesi 1 yılda bitecek"

Uzun süredir inşaatı duran Gaziantep Şehir Hastanesi’nin çalışmaları Rösesans İnşaat'ın ortaklığa gelmesiyle yeniden başladı. 

Uzun süredir inşaatı duran Gaziantep Şehir Hastanesi’nin çalışmaları Rösesans İnşaat'ın ortaklığa gelmesiyle yeniden başladı. 

İnşaatın yeniden başlamasıyla nedeniyle hastanenin bahçesinde düzenlenen törene eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri ile firma temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Halen yapımı devam eden bin yataklı 3 hastane inşaatımız var. 600 yataklı 2 hastanemiz de planlandı. Burası da 7 hastaneden oluşan 1875 yataklı Türkiye'nin en büyük 4. şehir hastanesi olacak. Bunları üst üste koyduğumuzda yaklaşık 3 bin 500 yatak kapasitesine ulaşıyoruz. Bununla birlikte hedefimiz olan sağlıklı şehir, sağlıkta bölgenin merkezi olma ideallerine kavuşmuş olacağız” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, “Gaziantep pek çok alanda olduğu sağlıkta da merkezi konumda. Burası bölgeye hizmet veren bir il. Ortaklar arasındaki güven sorunu nedeniyle iş yürümedi, çoktan bitmesi gereken hastanemiz yarım kaldı. Sayın Cumhurbaşkanımız bu noktada bize hep destek oldu ama yasal süreç nedeniyle iş bugüne kadar geldi. İnanıyorum ki bu işi yaparsa bu şirketler yapar diyorum” diye konuştu.

Rönesans Holding adına konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ise, “Buradaki yatırımcıların paralarını vererek hisselerini devraldık. Bugün karşınıza tüm sorunları çözmüş olarak çıktık. Bugün bu yılan hikâyesine son vermeye geldik. Genelde böyle işlerde bizim bir pazarlığımız olur. Biz deriz 'şu projeyi 24 ayda bitireceğiz'. Genelde Sayın Cumhurbaşkanımız 'şu gün bitireceksin' der, biz de hep o günde bitirmişizdir. İnşallah 2023 Haziran'da bitireceğiz. Herkesin inancı tam” şeklinde konuştu. 

Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, şehir hastanesinin hizmete girmesiyle Gaziantep ve bölge illerine ciddi anlamda bir katkı sağlanacağını söyledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri hastane inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

AdminAdmin