GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2022 10:09

İlk Evim'e en çok başvuru İstanbul'dan

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlk Evim projesine 5 milyon 135 bin 324 geçerli başvuru olduğunu belirtti.

İlk Evim'e en çok başvuru İstanbul'dan

 Sosyal konut projelerinden  olan ″İlk Evim, İlk İş Yerim″ projesinde e-devlet ve bankalar üzerinden müracaatların 31 Ekim itibariyle sona erdi.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sosyal medya hesabından proje hakkında paylaşımda bulundu.″İlk Evim″ projesine 1,5 ayda 8 milyon başvurunun yapıldığını anımsatarak, geçerli başvuru sayısını 5 milyon 135 bin 324 olarak açıkladı. Projemize en çok gençlerin ilgi gösterdiğini ifade eden Kurum, ″2 milyon 30 bin 277 gencimizin başvurusu var. En çok başvuru ise İstanbul’dan″ ifadelerini kullandı.

Bakan  Murat Kurum,Sosyal medya paylaşımında, Başvuru süreci devam ederken, geçen hafta ilk temellerimizi attık. 17 ilde 6 bine yakın konutumuz hızla yükseliyor. Kuralarımızı da bir an önce çekip, Mart ayına kadar hepsini tamamlayacağız. Söz verdiğimiz gibi 2 yıl içinde 250 bin konutumuzu teslim edeceğiz″ ifadelerine yer verdi. 

AdminAdmin