Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dilerek, sanayicilerin işlerine odaklanıp üretime devam ettiğini söyledi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu Başkanlığında, Onursal Başkan Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Yönetim Kurulu, Meclis Başkanlık Divanı, Meclis, Danışma Kurulu ve Yeni Nesil Sanayici Platformu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, kent ve ülke ekonomisindeki güncel gelişmeler, küresel sorunların sektörlere yansımaları ve iş dünyasının talepleri istişare edilerek çözüm önerileri konuşuldu.

Toplantının açılış konuşmasında seçim sürecini değerlendiren GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bizler sanayiciyiz, işimize odaklanıp çalışmaya ve üretime devam ediyoruz” diye konuştu.

Meclis üyelerine yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler veren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de, proje çalışmaları ile kent sanayisi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydederek, “Odamız ve BM Dünya Gıda Programı (WFP) ortaklığında mesleki eğitimlere başlıyoruz. 1,5 ay boyunca devam edecek olan teorik eğitimler ve sektör temsilcilerinin iş yerlerinde İŞKUR aracılığıyla düzenlenecek olan 3 ay pratik eğitimler gerçekleştirilecek. Yalnızca ambalaj ve paketleme programı ile 1 aylık teorik eğitimlerden sonra doğrudan işe yerleştirme şeklinde sanayicilerimizin taleplerini karşılamayı hedefliyoruz. GSO Mesleki Eğitim Merkezi burada etkin rol üstlenecek” dedi.

Ünverdi, 28. dönem milletvekili seçim sonuçları ve 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili son durum hakkında bilgiler veren Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özpolat da, ‘’Geçen yıl resmi olarak kuruluşu gerçekleşen Ayakkabı Terlik İhtisas OSB'nin çalışmaları bir yıldır devam ediyor. Bu bir yıl içerisinde zorlu bir süreç geçirdik, sessiz ama etkili çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarda bize destek olan başta Meclis Başkanıma, Yönetim Kurulu Başkanıma, Müteşebbis Heyetimize, destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yer seçimi sınırları içerisinde bulunan Hazineye ait alanın bedeli ödenerek OSB’miz adına tapu tescili gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.