Gaziantep’te serinlemek için girdiği gölette boğulma tehlikesi geçiren kardeşini kurtarmaya çalışan genç suda kayboldu. 5 saatlik arama sonrasında cansız bedenine ulaşılan gencin 2 hafta önce üniversite sınavına girdiği ve iyi bir bölüme yerleşme hayali kurduğu öğrenildi.

Nurdağı ilçesinin kırsal Hamidiye (Danacık) Mahallesi’nde meydana gelen olayda, arkadaşlarıyla birlikte baraj gölüne piknik yapmaya giden Ömer Faruk Tarhan (18) ve kardeşi Fatih Mehmet Tarhan (16) serinlemek için suya girdi. Bir süre sonra suda çırpınmaya başlayan kardeşini gören Ömer Faruk, dışarıdaki arkadaşlarına seslenerek yardım istedi. Kardeşini kurtarmaya çalışan genç bir süre sonra suda kaybolurken arkadaşları Fatih Mehmet Tarhan’ı kurtardı.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edilirken, Fatih Mehmet Tarhan Gaziantep Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Suda kaybolan Ömer Faruk Tarhan’ın cansız bedeni Jandarma Kurtarma (JAK) ekipleri tarafından 5 saat sonra sudan çıkartıldı.

Tarhan’ın cesedi otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. 2 hafta önce yapılan üniversite sınavına giren ve üniversite hayali kuran gencin cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Hamidiye mahallesinde toprağa verildi.