İslam aleminin en önemli ortak paydasının bayramlar olduğunu ifade eden DEİK Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda tüm İslam Aleminin Bayramını kutladı.

 

DEİK Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, bayramların milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kucaklaşmaya ve kenetlenmeye vesile olduğunu ifade ederek; “yakın zamanda bölgemizde yaşanan büyük depremin ardından bir yandan yaşanan acıları dindirmek, diğer yandan yaraları sararak ülkemizi ve bölgemizi eski günlerine kavuşturmak için milletçe kenetlenerek var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bayramlarımız bütün İslam aleminin olduğu gibi milletimizin de en önemli ortak paydasıdır. Bayramlar milletçe kenetlenmemizde yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızın artmasında en önemli unsurlardan birisidir” dedi.

Başkan Acar açıklamalarına “bayramların ve sevdiklerimizle geçirdiğimiz zamanların değerini daha da iyi anladığımız dönemlerden geçiyoruz. Bu sebeple geleneklerimizin yaşatıldığı, çocukların ve yaşlıların mutlu edildiği bir bayram geçirmemizi ve her hanede bayram havasının hissedildiği güzel kalabalıklar ve mutlu çocukların olmasını temenni ediyorum. Milletimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; bayramın, sağlık, bolluk ve mutluluk içinde geçmesini, hep birlikte nice bayramlara ulaşmayı gönülden diliyorum” şeklinde devam etti.