Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, zor dönemde göreve başladı.
Gece gündüz demeden mesai arkadaşlarının arasında olarak, sahadan ayrılmayarak KOVID-19 salgını sürecinde göz doldurdu. Kentimizde eğer salgın sürecinde hastaneler işin altından kalktıysa bunda Ümit beyin önemli bir payı vardır.
Şöyle ki başarılı Valimiz Davut Gül'ün kurum müdürleriyle birlikte yönettiği bu süreçte Dr. Ümit Mutlu Tiryaki önemli bir köprü görevi gördü. Hastane başhekimleriyle olan ilişkilerinde de olumsuz bir ses duyan olmadı. Hastaneler düzenli bir şekilde ihtiyaca cevap vermeye çalışırken, Ümit beyin girişimleriyle yeni yoğun bakım birimleri devreye girdi, insanlar ortada kalmadı. Çevremdekilerden bizzat şahit olduğum bu süreçte kentimiz en az zararla çıkmışsa bunda İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ve ekibinin payı  büyüktür.
Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Abdkadir Yüksel Devlet Hastanelerinin başhekimleri Prof. Dr. Serdar Türkmen ve Doç. Dr. Ertuğrul Kılıç hocalar ile Üniversite Hastanesi'nin o zamanki Başhekim Prof. Dr. Suat Zengin'in de Ümit beyle sağlıklı yürüyen çalışmasıyla süreç iyi hir şekilde yönetilmiştir.
Yeri gelmişken Suat Hoca'nın yeni rektör ile çalışmak istemediği için görevi bırakmasından sonra üniversite hastanesinin durumu içler acısı bir hal aldı. Sorunlu bir ismin göreve gelmesi nedeniyle yaşanan süreçten ancak biz Gaziantepliler zarar gördük.
Bugün daha büyük bir zarar görmememiz için Sağlık Müdürümüz Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'ye sahip çıkmamız gerekiyor.
Nedeni basit: Mevcutta düzgün işleyen bir sistem var ve bu orkestranın şefi de Dr. Ümit Mutlu Tiryaki.
Sayın Tiryaki'nin kimin akrabası, arkadaşı, yakını olduğu, hangi kesime yakın veya uzak olduğunun, hangi siyasi görüşü benimsediğinin bir önemi yok. Çünkü görevini yaparken bunların hiçbirine bakmadan çalıştığını herkes biliyor.
Zaman Gaziantep'e sahip çıkma zamanı, zaman Sağlık Müdürümüze sahip çıkma zamanıdır.
Bir çift lafım da Gaziantep'in sayın milletvekkillerine ve siyasi partilerin il başkanlarına.
Sizleri eleştiren ve takdir eden pek çok kesim var. Takdir edilecek bir iş mi yapmak istiyorsunuz?
Buyurun! Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'ye sahip çıkın!